Fue Tekniği

FUE Saç Ekimi

 

FUE (Foliküler Unite Ekstraksiyonu) saç ekimi yöntemi dünyada kullanılan en son teknoloji olup, önceki yöntemlere göre daha doğal sonuçlar elde edilen bir yöntemdir. Türkiye bu yöntemi dünyada en iyi uygulayan ülkelerden biridir.

Bu yöntemde, mikro motor yardımı ile HairextreM özel punchları kullanılarak greft denilen saç kökleri tek tek alınmaktadır. Saç köklerinin yapıları yoğunluk açısından değişkenlik gösterir, punch seçimi bu yoğunluğa göre belirlenir.

FUE(Foliküler Unite Ekstraksiyonu)  saç ekimi yönteminde tek seferde 2500-5500 greft de kadar saç kökü alınabilmektedir. Bu greft sayısı grefttin 1’li 2’li 3’lü… yoğunluğuna göre saç teli sayısını 14000-15000 Aralığına kadar yükseltmektedir.

Alınacak greft sayısı hem hastanın donör alan diye tabir edilen iki kulak arkasındaki ense bölgesinin yoğunluğuna hem hastanın acık alanındaki ihtiyacı göz önünde bulundurularak belirlenir.

FUE(Foliküler Unite Ekstraksiyonu)   saç ekimi yönteminde özellikle şakak, sakal, kaş ön yan bölgelerdeki ekimlerde daha önceki saç ekim tekniklerine göre laterasl slit tekniği ile daha doğal ekimler uygulanmaktadır.

FUE (Foliküler Unite Ekstraksiyonu)  saç ekimi tekniğinde ense bölgesinin yeterli olmadığı durumlarda göğüs ve sırt bölgelerinden de Greft alımı yapılabilmektedir

FUE (Foliküler Unite Ekstraksiyonu) YÖNTEMİ AŞAMALARI

1.Aşama

Süresi ortalama 2 saattir.

Bu aşama saçların uzunken değerlendirilip ekim yapılacak bölgenin belirlenmesi ile başlar.

Bölge belirlendikten sonra saçlar 0,3mm kadar kısaltılır. Bu kısaltmanın nedeni saçların punchlar ile alına bilirliğini sağlamak içindir.

Saçlar kesildikten sonra greftlerin alınacağı bölge belirlenir ve lokal anestezi uygulamasına başlanılır. Lokal anestezi aşamasında hastanın isteğine göre anestezi eşliğinde sedasyon verilerek hasta uyutulabilir.

Anestezi uygulamasından sonra hastanın greft yoğunluğuna, greft yönüne uygun olacak şekilde punch seçimi yapılır ve alım işlemine başlanılır. Bu punch seçimleri 0,6-0,7-0,8 olabilir. Punch seçimi greftlerin zarar görmeden alınması açısından oldukça önemlidir.

Alınan greftler, ortamın uygun ısı derecesi ayarlanarak, özel solüsyonlar içerisinde bekletilir.

2.Aşama

Süresi ortalama 1 saattir.

Greftler alındıktan sonra hastanın Saç Ekimi yapılacak bölgesi hasta ile beraber değerlendirilerek belirlenir. Bu değerlendirme sonrasında çizgi belirlenir.

Ekilecek alana lokal anestezi uygulaması yapılır. Bu aşamada ilk aşamada olduğu gibi sedasyon seçeneği uygulanabilir. Lokal anestezi yapıldıktan sonra kanal açma işlemi başlar. Bu aşama ekim sonrası saçların doğal görünümü belirleyen, operasyonun en önemli aşamasıdır. Ekilecek saçların yönü, yoğunluğu bu aşamadaki kanallar ile belirlenir Saç ekimi yaptıran hastalarda görülen 3 temel olumsuz görüntü ( saç çizgisinde ki doğal olmayan görüntü, saçların dik bir şekilde çıkması ve saç diplerinde oluşabilecek çukurluklar ) bu aşamada engellenebilir.

Kanal açarken varsa diğer dökülmeyen saçlar referans alınır yoksa hastanın isteği ve açık alanın anatomik yapısına uygun kanal yön uygulaması gerçekleştirilir.

Kanal açma işlemi slit ile yapılır, Slit seçimi, alınan greftlere uygun olacak bir şekilde yapılmalıdır. Slitin gereğinden büyük olması saç diplerinde çukurluklara, küçük olması ekim aşamasında greftlerin zarar görmesine neden olmaktadır.

Kanalların sıklığı, ekim sonrası, ekim yapılan bölgede dolaşım bozukluğuna neden olmayacak derecede olmalıdr. Bu sıklık doğru ayarlanmadığı takdirde ekim sonrası kaybedilen saçların sayısı artabilir.

Kanal aşaması bittikten sonra ihtiyaç ve yemek molası verilir. Bu süre ortalama 30 dk. dır.

3.Aşama

Son aşamadır.

Süresi ortalama 3 saattir.

Bu aşamada, alınmış olan greftler, ekim pensetleri ile zarar vermeden, hassas bir şekilde açılmış olan kanallara sırasıyla yerleştirilir.

Ekim işlemi sonlandıktan sonra hastanın pansumanı yapılır ve ekim işlemi tamamlanmış olur.

SAÇ EKİM

HairExtrem olarak FUE tekniği ile bir seansta 2.000-7.500 adet Foliküler ünite (greft), 5.000-18.750 adet saç teli nakli gerçekleştirmekteyiz.

SAÇ BAKIM

Sağlıklı saçlara kavuşmak için herkese uygulanabilir yöntemler mevcuttur. Ayrıca Saç Ekimi öncesi veya sonrasında saç sağlığı değerlendirerek saç tedavi yöntemleri kullanılmaktadır.

SAÇ TEDAVİSİ

HairextreM saç Mezoterapisinde, saçınızın ihtiyaç duyduğu mineral vitamin ve diğer eser elementleri içeren ve bunların zenginleştirildiği serumları direkt olarak saç kökünün yer aldığı deriye uygun derinlikte enjekte edilir.

İstanbul dışından gelen misafirlerimiz,

Saç Ekimi için 2 gün ayarlamanız yeterli

Saç dökülme nedenleri

1.Gün

saç neden dökülür?

2.Gün

Saç ektirme

3.Gün

Yukarı