Platelet Rich Plasma (PRP) Tedavisi

PRP NEDİR? 

PRP (Platelet Rich Plazma) platelet (trombosit) yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulamasıdır. Kişiden alınan kanın özel setlere konulup özel bir cihaz ile kandaki elementler ayrılıp plateletten, zengin plazma kısmının kişinin ihtayacı olduğu bölgeye uygulanır. PRP uygulaması çok uzun yıllardır, tıbbın birçok dalında özellik ile estetik  cerrahi,ortapedi,spor hekimliği büyük yara tedavilerin de akne izleri,saç dökülmesi alanlarında başarıyla kullanılmaktadır. Estetik uygulamalarında dünyada 2-3 yıldır,Türkiye de ise 1 yıldır hekimler tarafından kullanılan yöntem tedavide önemli başarılara vesile olmuştur. 

PRP YÖNTEMİ

PRP kişinin kendi kanı alınarak 10cc daha sonra santrifüj edilir. Kırmızı kandan ayrışan plazma kısmı saç köklerinin uzun süre beklemesi sebebiyle saç köklerinin nakil edilene kadar plazma sıvısının içinde saç köklerinin daha uzun ve canlı kalmasını sağlar. PRP plazma yoğun ‘’trombosit’’(pıhtı hücreleri)lökositler beyaz kan hücreleri mevcuttur.Aktive olmuş trombositler ve lökositler büyüme faktörü salgılar.PRP yöntemi n de büyüme faktörü kök hücrenin gücünü ve çoğalmasını tetikler.Bu yöntem ile saç derisi yenilenir .kişinin kendi kanından elde edilmiş olması hiç bir alerjik reaksiyon riski taşımamaktadır .PRP destekli saç ekimi sürecinde 8 ayda çıkan ve uzayan sonuçların 5. Ayda çıkabilmektedir.Saç nakli yapılırken ortalama %10 luk kayıp yaşanabilir.PRP tedavisi ile daha asgari bir düzeye düşürülür. Saç ekim operasyonun dan sonra tekrar tedavi PRP mezoterapi olarak da devam edilir. PRP destekli saç ekimi uygulama sonucu nakledilen saç kökleri greftler erken ve çabuk toparlanmasına,erken iyileşmesine saçların uzaması ve kalınlaşmasının etkisi çok yüksek ve başarılıdır. Ayrıca ekim sırasında greftler, açılan kanallara konulmadan, daha iyi beslenebilmesi için ekilecek bölgeye uygulanır.

SAÇ EKİM

HairExtrem olarak FUE tekniği ile bir seansta 2.000-7.500 adet Foliküler ünite (greft), 5.000-18.750 adet saç teli nakli gerçekleştirmekteyiz.

SAÇ BAKIM

Sağlıklı saçlara kavuşmak için herkese uygulanabilir yöntemler mevcuttur. Ayrıca Saç Ekimi öncesi veya sonrasında saç sağlığı değerlendirerek saç tedavi yöntemleri kullanılmaktadır.

SAÇ TEDAVİSİ

HairextreM saç Mezoterapisinde, saçınızın ihtiyaç duyduğu mineral vitamin ve diğer eser elementleri içeren ve bunların zenginleştirildiği serumları direkt olarak saç kökünün yer aldığı deriye uygun derinlikte enjekte edilir.

İstanbul dışından gelen misafirlerimiz,

Saç Ekimi için 2 gün ayarlamanız yeterli

Saç dökülme nedenleri

1.Gün

saç neden dökülür?

2.Gün

Saç ektirme

3.Gün

Yukarı