Saç Ekiminde Greft Nedir ?

Saç ekiminde başın arkasından alınan ve saç dökülmesi olan alanlarda ekilen temel yapıdır. Saç nakli ile nakil edilen yapılara greft adı verilir. Greft içinde saç kökleri ve bir miktar deri bulunur. Saç köklerinin sayısına ve içerdiği deri miktarına göre greft çeşitleri değişir.

Greft içinde saç kökleri 1'li, 2'li, 3'lü ve 4'lü olarak bulunurlar. Saç kökleri, saç ekimi kök hücresi değildir. Saç kökleri, saçı üreten ve uzatan canlı hücrelerin bulunduğu bölgedir. Saç ekimi aslında bir greft ameliyatı yani kişinin kendisinden yapılan saç nakli ameliyatıdır.

Saç naklinde greftler mutlaka kişinin kendisinden alınırlar. Başkalarından greft yasal olarak alınamaz. Eğer başka bir kişiden greft alınmak istenirse doku uyumu testi yapılması gerekmektedir.

SAÇ EKİM

HairExtrem olarak FUE tekniği ile bir seansta 2.000-7.500 adet Foliküler ünite (greft), 5.000-18.750 adet saç teli nakli gerçekleştirmekteyiz.

SAÇ BAKIM

Sağlıklı saçlara kavuşmak için herkese uygulanabilir yöntemler mevcuttur. Ayrıca Saç Ekimi öncesi veya sonrasında saç sağlığı değerlendirerek saç tedavi yöntemleri kullanılmaktadır.

SAÇ TEDAVİSİ

HairextreM saç Mezoterapisinde, saçınızın ihtiyaç duyduğu mineral vitamin ve diğer eser elementleri içeren ve bunların zenginleştirildiği serumları direkt olarak saç kökünün yer aldığı deriye uygun derinlikte enjekte edilir.

İstanbul dışından gelen misafirlerimiz,

Saç Ekimi için 2 gün ayarlamanız yeterli

Saç dökülme nedenleri

1.Gün

saç neden dökülür?

2.Gün

Saç ektirme

3.Gün

Yukarı