Saç Muayenesi ve Analizi

Saç Muayenesi ve Analizi

Saç ekimi yaptırmak isteyen kişilere mutlaka uzmanlar tarafından saç analizi yapılması gerekmektedir. Analiz esnasında saçın yapısı, sıkılığı dökülme karakteri değerlendirilmelidir.

Saç ekiminde hastanın genetik yapısı iyi değerlendirilmelidir. Özellikle erken yaşlarda yapılacak bir ekimde, genetik faktör doğru değerlendirilmez ise ileriki yaşlarda kişinin kendi saçlarının dökülmesi ile birlikte doğal görünmeyen açıklıklarla karşılaşılabilir. Ense bölgesinde yeterli greft olmaz ise bu uyumsuzluk ileriki zamanlarda da giderilemeyebilir. Öte yandan kişilerin saç ekimi işlemine karar vermeden önce doktoruyla beklentilerini tartışması ve düşünmesi gerekmektedir.. Bütün saç ekim çeşitlerinde kişilerin kendi sağlıklı saçının kullanıldığını bilmesi yeterlidir.. Saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin kafalarının arka ve yan taraflarında sağlıklı saç bulunması saç ekimi yapılabilmesi bakımından mecburidir. Çünkü ekilecek saçlar bu bölgeden alınır. Merkezimizde,saç ekiminde çağımızın en son teknolojisi olan FUE yöntemi kullanılmaktadır.

Her kişinin yüz hatları kendine has özelliklere sahiptir. Saç ön çizgisi alın yapısını belirleyen çok önemli bir görsel özelliktir. Saç çizgisi hastanın alın ve yüz genel yapısına uygun bir şekilde hasta ile istişare ederek belirlenmelidir. Bir ekimin doğal olduğu en çok saç ön çizgisi, saçların çıkış yönü ve saç köklerinde herhangi bir çukurluğun olmaması ile anlaşılmaktadır.

DOĞAL SAÇ EKİMİ İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

  • Kişinin ön çizgisi belirlenirken saçın açıklığı, donör alandan alınabilecek kök sayısı, kişinin yaşı ve beklentileri dikkate alınmalıdır.

  • Saç köklerinin beslenebilmesi ve alınan greftlerin ( saç tellerinin ) zarar vermeden yerleştirilmesi için, mikro kesiklerin (kanallar) greftlerin çapına uygun olmalısı gerekmektedir.

SAÇ EKİM

HairExtrem olarak FUE tekniği ile bir seansta 2.000-7.500 adet Foliküler ünite (greft), 5.000-18.750 adet saç teli nakli gerçekleştirmekteyiz.

SAÇ BAKIM

Sağlıklı saçlara kavuşmak için herkese uygulanabilir yöntemler mevcuttur. Ayrıca Saç Ekimi öncesi veya sonrasında saç sağlığı değerlendirerek saç tedavi yöntemleri kullanılmaktadır.

SAÇ TEDAVİSİ

HairextreM saç Mezoterapisinde, saçınızın ihtiyaç duyduğu mineral vitamin ve diğer eser elementleri içeren ve bunların zenginleştirildiği serumları direkt olarak saç kökünün yer aldığı deriye uygun derinlikte enjekte edilir.

İstanbul dışından gelen misafirlerimiz,

Saç Ekimi için 2 gün ayarlamanız yeterli

Saç dökülme nedenleri

1.Gün

saç neden dökülür?

2.Gün

Saç ektirme

3.Gün

Yukarı